Pivot Kapı Modelleri

Pivot Kapı Modelleri

Pivot kapı, yatay veya dikey yönde açılan bir kapı türüdür. Villa kapıları dışa açılan beş bölmeli bir tasarıma sahip oldukları için Fransız Kapılar, Sürgülü Cam Kapılar ve Sunburst Kapılar olarak da bilinirler.

Pivot kapı, açmak veya kapatmak için dönen bir manyetik veya yaylı T-çubuk mandalı kullanan elektronik bir erişim kontrol kapısıdır. Masif kapaklı ve Jakarlı kapaklı modeller dahil olmak üzere bir dizi farklı modeli vardır. Pivot kapı, operatörlerin kapıyı kontrol panelinden açıp kapatmalarına izin vererek dışarı çıkma ve kapıyı manuel olarak çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ek olarak, kapının döndürülmesi, bir gizlilik ekranı olarak kullanılmasına izin verir.

Pivot Kapı Modelleri  Nedir, Pivot Kapı Nerede Kullanılır ?  

Pivot kapıların günümüzde bir dizi avantajı vardır: Pivot kapı, dışarıya, araba yoluna veya sokağa doğru açılan bir kapı türüdür. Villa kapısı modelleri, bir giriş oluşturmak için her iki tarafta içe doğru katlanan iki panel ile yapılmış bir dizi sürgülü kapıdır. Pivot kapı, yatay veya dikey yönde sallanabilen bir kapıdır. Çeşitli modellerde gelirler ve konut, ticari ve kurumsal gibi çeşitli uygulamalarda kullanılırlar.

Pivot Kapının Önemi Nedir? 

Pivot kapı, yatay veya dikey yönde sallanabilen bir kapıdır. Çeşitli modellerde üretimimiz vardır vip villa doors olarak ve konut, ticari ve kurumsal gibi çeşitli uygulamalarda kullanılırlar. Çeşitli şekillerde kullanılabilmeleri ve diğer kapılardan daha ucuz olmaları nedeniyle popülerdirler. Kurulumu kolaydır ve genellikle konut uygulamalarında giriş kapısı veya yan kapı olarak kullanılırlar. Pivot kapı modeli, her iki yönde de sallanan menteşeli kapıya sahip kapı türüdür. Bu model genellikle banyolarda ve dolaplarda bulunanlar gibi küçük kapılarda bulunur. Villa kapısı modelleri de benzer bir menteşe kullanır ancak kapı odaya açılır. Bu model genellikle balkona, verandaya veya bahçeye açılan kapılarda kullanılır.

Pivot Kapıların Özellikleri Nelerdir?

Pivot kapı özellikleri ;  iki farklı yöne açılan bir kapı türüdür. Depolarda, fabrikalarda ve büyük miktarda malın taşınmasının zor veya imkânsız olduğu diğer yerlerde kullanılırlar. Pivot kapılar, insanlar binanın içinde dolaşırken gürültü seviyelerini en aza indirmek için de iyidir.

Bir pivot kapı, merkezi bir menteşe üzerinde dönerek açılıp kapanan ve merkezi bir ray üzerinde içeri veya dışarı doğru sallanmasına izin veren bir kapıdır. Pivot kapılar tipik olarak bir giriş veya çıkış sağlamak, içeride biri varken bir kapıyı açık tutmak veya gizli bir depolama alanı sağlamak gibi çeşitli uygulamalar için kullanıldığı ofislerde ve evlerde bulunur.

Pivot kapılar menteşe üzerinde dönerek çalışır. Bu, kapının açılmasına veya kapanmasına neden olan bir dönme kuvveti yaratır. Pivot kapının her hareketi, kapı kasasında veya kapının kendisinde bulunan bir mekanizma ile koordine edilerek kapının düzgün ve tutarlı bir şekilde hareket etmesini sağlar.

Pivot Çelik Kapı Nedir?

Pivot kapı nedir nerede kullanılır ? Pivot Çelik Kapı ,Pivot menteşe, bir kapının, kapının üstünde ve altında tek bir noktadan dönmesini sağlar. Klasik tip kapı modellerinde kapı kasasına tüm kasa asılır bu nedenle kapının tüm ağırlığı menteşeye biner .  Pivot menteşeler ise bir kapının yan tarafına takılan ve pimli olan kalın menteşelerden farklıdır. Pivot menteşeler bir kapının üstüne ve altına, çerçevenin başına ve zemine takılır. Böylece kapının tüm ağırlığı aşağı pivot sisteme yüklenir. Pivot sistemin sağladığı en güzel  kolaylık ağır kapıların daha rahat açılabilmesi kapı açıldığında  kasaya yandan bir menteşe olmaması nedeniyle açılımı daha geniştir.

 

 

Pivot Çelik Kapı Sistemleri

Villa Kapıları Pivot çelik kapı sistemleri oldukça ağır kapıları taşımak rahatça açılmasını sağlamak için tasarlanan bir menteşe sistemidir. Pivot sistemli kapılar normal kapılardan 4 daha büyüktür. Bu nedenle ağırlığı 4 katına kadar daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle kasa üstüne takılı menteşeler bu ağırlığı kaldırmadığından kapı yavaş açılmakta menteşeler zamanla kendi salmaktadır. Bu da kapının düşmesine sentesinin bozulmasına neden olmaktadır.  Bu nedenle pivot sistemli çelik kapılar daha uzun ömürlü daha sağlam almaktadır.

Motorlu Pivot Kapılar

Pivot menteşe sistemleri dilerseniz akıllı kilit sistemleriyle donatabiliriz. Bu sistemler kartla giriş biyometrik verilerle giriş şifreli giriş ve ek olarak otomatik açılım sağlayacak sessiz motorlardan oluşan motorlu pivot sistemleriyle donatabilmekteyiz. Bu neden önemli akıllı ev sistemlerine geçiş aşamasında evinizin akıllı ev sistemleriyle uyumlu hale getiriyoruz kapınızı uzaktan açılımı sesli karşılama ,kamera uzaktan erişim. Diyelim ki evinizde yoksunuz kapınız çaldı kapınıza kim geldiğini öğrenmek mi istiyorsunuz ? Bizi tercih edin kalitenin keyfine ulaşın.

[ez-toc]

Hemen Ara