İzmir Pivot Kapı

izmir pivot kapı

İzmir Pivot Kapı

Bazı müşteriler pivot kapı tercihi yaparak bu kapılarla birlikte evini şenlendirmek isteyebilir. Peki bu tür kapılar ne için kullanılıyor? Fiyatı ne kadar?

Pek çok kapı türü bulunuyor. Çelik kapı, villa kapısı ve bunlardan birisi de pivot kapılar. Bu tür kapılar, dışa ve içe doğru açılabilen yani dönebilen kapılar olarak tanımlanabilir. Hem yatay hem dikey şekilde dönerek açılması mümkün halde bulunan bu kapılar, farklı tasarımlarla evleri renklendiriyor. Firmamız, bu konuda sunduğu tarihi, modern, fütüristik ve bu gibi farklı temalarda pivot tarzı kapılarla elinden geldiği en iyi performansı sizlere yansıtıyor.

izmir Pivot Kapıların Özellikleri

Pivot tarzı kapıların pek çok özelliği bulunuyor. Öncelikli olarak genel özelliklerden söz etmiş olalım. Bu tür kapılar dönen kapılar olarak da geçiyor. Yani kapılar 360 derece dönebiliyor. Bu özelliği sayesinde bazı kullanıcılar, bu tarzda kapılara bayılabiliyor. Kapıların yatay bir şekilde dönmesinin yanı sıra dikey bir şekilde dönüşünün de mümkün halde olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Kısacası bu kapıların temel özelliklerinden birisi dönebilen bir kapı olabilmesi.

Daha pek çok özelliği ile bizlerin karşısına çıkan bu tür kapıların bir diğer dikkat çekici özelliği ses yalıtımının iyi olması. Kapıdan gelebilecek olan sesler konusunda iyi bir yalıtım sağlayan bu kapılar, insanların ev ortamında daha huzurlu olmasını sağlıyor. Tabii binanın dış cephesinin de ses yalıtımı konusunda başarılı olması gerektiğini hatırlatalım. Aynı zamanda kapı ile birlikte yalıtım, daha güçlü hale geliyor. Dışarıdaki seslerden absorde olmuş daha huzurlu bir tercih için bu tür kapılar kullanılabilir.

Pek çok kişinin sevdiği pivot kapı, dayanıklılık konusunda da öne çıkan bir çeşit olarak bizlere yansıyor. Bu kapılar, sunduğu sağlamlık sayesinde pek çok şeyden koruyabiliyor. Ev sahibi, evin kapısının güvenli olmasını isteyebilir. Bu doğrultuda dayanıklılık sebebiyle hırsızların kapıyı kırması veya açması oldukça düşük bir ihtimal. Yani neredeyse imkansıza yakın. Bu konuda %99 oranında dayanıklılık sağlayan pivot tarzı kapılar, dış etkenlere karşı da oldukça başarılı. Yangın, kar, yağmur, güneş ve rüzgar gibi herhangi bir durumda kapı, hasar almaz ve rahatlıkla evin güvenliğini sağlamaya devam eder.

Bu tür kapıların bir diğer özelliği kapı kollarının sağlamlığı olarak yorumlanabilir. Pivot kapılar, sunduğu dayanıklılık ile birlikte etkili bir performans gösteriyor. Kapı ile birlikte kapı kolu da yıllar geçse de kalitesinden ödün vermeden sorunsuz bir şekilde çalışmasını sürdürüyor. Bazı kapı kolları birkaç yıl içerisinde bozulabilir yani düzgün çalışmazken bizim üretmiş olduğumuz kapı kolları daha uzun bir ömre sahip. Yıllar geçse de sorunsuz bir şekilde ve hasar almadan kullanımı mümkün.

Kaliteli kapılar arasında yer alan pivot kapı modelleri, kendilerine özgü sunduğu özelliklerle de bizlerin karşısına çıkan kapılar oluyor. Bu sistemlerden birisi iris tanıma sistemi olarak açıklanabilir. İris tanıma sistemi, insan gözünü inceleyerek güvenlik kontrolü sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olan bu sistem sayesinde kapı, anahtar kullanımı yapmadan hızlı bir şekilde açılabiliyor.

Bu tür kapılarda kullanılabilen bir diğer sistem kartlı geçiş sistemi olarak açıklanabilir. Bu sistem ile birlikte bir kişi, kart ile okuma işlemi uygulayarak kapıyı hızlı bir şekilde açabilir. Anahtar ile uğraşma derdi olmadan daha pek çok şekilde güvenlik sistemi bizlerle buluşuyor. Bu kapılar için tercih edilebilecek diğer güvenlik yöntemleri şu şekilde ifade edilebilir:

  • Kumanda ile kapıyı açma
  • Yüz tanıma sistemini kullanma
  • Parmak izi ile kapı açma desteği

izmir Pivot Kapısının Kullanım Alanları

Bu kapılar ev kapılarında pek rastlanmasa da kurumsal alanda özellikle depolamada sıklıkla tercih edilebiliyor. Tabii buna rağmen normal bir ev kullanıcısı da kendi zevkine göre bu kapıya seçenekler arasında yer verebilir. Pivot kapıların depolama alanlarında yoğun bir şekilde tercih edilmesinin nedeni kapının her iki taraftan da itilerek açılabiliyor oluşu. Özellikle araç ile beraber ağır yük taşıyanlar kapıyı açmakla uğraşmak istemez. Bu doğrultuda her iki yönde de kapıyı iterek hızlı bir şekilde taşıma işlemini gerçekleştirebilir. pivot kapı türünün depolama alanlarında kullanılmasının sebebi genel olarak bu.

Pivot kapıların her ne kadar depolama binalarında popüler olduğunu belirtsek de normal bir ev kullanıcısı da bu kapılara yer verebiliyor. Bu tür kapıların bir diğer kullanım alanı bahçe kapısı olarak açıklanabilir. Evin dış kapısı olmasa da dışarıdan bahçeye giriş yapılan kapı için bu tercih sağlanabilir. Ayrıca banyo kapılarında da estetik görünümü sebebiyle bu kapılar tercihler arasında bizlerin karşısına çıkıyor olmakta.

Bu Kapıların Üretim Aşamaları

Pivot kapı, aynı gün içerisinde veya daha uzun sürede üretilebilen farklı modellere sahip kapılar olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu ürünü atölyede en iyi kalitede mümkün olan en iyi hızda çalışarak üreten personellerimiz, müşterilerine en iyi performansı sunmak adına elinden gelen çabayı gösteriyor. Ürünlerimiz çeşitli araçlarla üretildikten sonra soğutmaya bırakılıyor ve ardından binaya yerleştiriliyor. Bu şekilde üretim ve yerleştirme aşaması yer alıyor.

izmir Pivot Kapısı Fiyatları

Pek çok kişi bu kapıların ne kadarlık bir fiyata sahip olduğuna dair bilgi sahibi olmaya çalışabiliyor. Aslına bakarsak bu kapıların fiyatları hakkında kesin bir bilgi paylaşmak doğru olmaz. Çünkü her bir kapının kendine özgü özellikleri bulunduğundan dolayı kesin bir bilgi paylaşmak doğru değil. Her pivot kapının fiyatını yazmak uzun süreceği için ve ayrıca fiyatlarda zaman zaman güncelleme yapılma ihtimalinin bulunması sebebiyle bizimle iletişime geçmeniz daha doğru olacak.

Fiyatı belirleyen kriterler arasında pivot kapı dayanıklılığı yer alıyor. Kapı, ne kadar dayanıklı üretildiyse fiyatı da o kadar yüksek olabiliyor. Kısacası kalite yükseldikçe fiyatta da artış yaşanabilir. Bir diğer kriter güvenlik özellikleri olarak açıklanabilir. Kapıda bulunan kilit ve bu gibi güvenlik ayrıntıları, kapının fiyatını etkileyen bir olay olmakta. Zaten müşteri, evinin güvenliği için güvenliği yüksek bir kapıyı tercih etmek ister. Bir diğer kriter kapıda kullanılan malzemeler oluyor. Kapıda kullanılan malzemelerin değerine göre masraf belirleniyor ve sonrasında üzerine bir miktar kâr eklenerek müşteriye fiyat sağlanıyor.

Bu Türe Özgü Kapı Modelleri

Camlı, camsız, sade ve modern gibi pek çok çeşidi bulunan pivot kapı aslına bakarsak iki farklı şekilde bizlerle buluşuyor. Bunlardan birisi dikey diğeri yatay dönen kapılar. Bu tür kapılar genellikle 360 derece dönebilen kapılar olmakla birlikte bazıları yatay hareket ederek kullanılıyor. Yatay bir şekilde dönen kapıların sıklıkla tercih edildiğini açıklayalım. Buna ek olarak dikey dönebilen kapılar da mevcut.

Bu Kapıların Sunduğu Faydalar

Bu tür kapıların sunmuş olduğu pek çok fayda bulunmakta. Bu ayrıcalıkları madde madde açıklayarak sizlerin hızlı bir şekilde bilgilenmesini sağlamak isteriz.

  • Darbelere karşı dayanıklılığı ile biliniyor.
  • Yağmur, güneş ışınları ve rüzgar gibi hava olaylarına karşı hasar almaz.
  • Hırsızların yüksek güvenliğe sahip bu kapıları açması standart veya güvenlikli bir kapıya göre daha zor.
  • Estetik görünümü sebebiyle evin atmosferini iyileştirir.
  • Misafirler, eve girdiğinde daha mutlu olur.
  • Kapı, her iki taraftan itilerek açıldığı için çekme derdi olmaz. Bu durum depolama alanlarında büyük kolaylık sağlar.

izmir Pivot Kapıların Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi bu tür kapıların seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları merak edebiliyor. Bunlardan birisi kapıların boyutu olmakta. Bu kapılar, genişliği sebebiyle hesap yapılarak alınması gereken nesneler oluyor. Bundan dolayı kapı seçimi yaparken binanın girişiyle uyumlu bir kapı modeli seçmek en doğru karar olacak.

Bu tür kapılardan biri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kapının göz zevkine uygun olup olmadığı. Bir kapı alırken kapının bina ile ne kadar uyumlu olduğu ve görünümü ne kadar iyileştirdiğinin de incelenmesi gerekir. Bu şekilde alım yapıldığı takdirde kapı, hane halkının daha mutlu olmasında da etkili olabiliyor.

Son olarak şu bilgiyi de verelim ki eğer kapı için güvenlik özelliklerinden biri seçilecekse kapının çevresinin buna uygun olup olmadığının da bilinmesi gerekiyor. Örneğin altyapı için uygunluk var mı? Kapının çevresi, güvenlik özelliği eklemeye uygun mu? Bu gibi sorular sayesinde sorunsuz bir şekilde güvenlik sistemi ekleme mümkün hale gelir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pivot kapılar kaç saatte takılıyor?

Bazı müşteriler bu kapıların ne kadar süreyle takıldığına dair bir soru sorabilir. Bun şu şekilde açıklamak istiyoruz ki bu durum kapı boyutuna göre değişkenlik gösterir. Kapılar özel üretim olduğu için müşteri, sipariş verdikten sonra hemen üretiliyor ve ardından binaya yerleştiriliyor. Bazı kapılar aynı gün içerisinde, bir sonraki gün yerleştirilebilir.

Fiyat konusunda indirim sağlanıyor mu?

Pivot kapı konusunda şunu ifade edebiliriz ki müşterilerimize mümkün oldukça en uygun fiyatı vermiş oluyor. Yani bu durumdan dolayı zaten ekstra bir indirim yapmaya gerek kalmıyor.

İç kapılar ekleniyor mu?

Politikamız gereği genel olarak bahçe kapısı, garaj kapısı ve dış kapı ekleme işi ile uğraşıyoruz. Bununla birlikte isteyen müşterilerimiz için iç kapı yerleştirme işlemi de yapıyor olmaktayız. Bu konuda yapmanız gereken şey hemen bizimle iletişime geçip bu konuda detaylı bir bilgi sahibi olmak.

Özel üretim villa kapısı yapılıyor mu?

Bazı müşterilerin merak ettiği konular arasında pivot kapı için özel üretim yapılıp yapılmadığı oluyor. Aslına bakarsak her müşteri için sipariş sonrasında kapılar, özel bir şekilde üretiliyor. Yani kapı, taze taze üretiliyor ve ardından binaya takılıyor. Eğer bir müşteri özel stilde bir kapı istiyor ise bizimle iletişime geçiyor ve bu konuda nasıl bir tarz istediğini ifade ediyor. En uygun modeli müşteri için tasarlayarak kapıyı bu şekilde yerleştirmiş oluyoruz.

Hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?

Aslına bakarsak pek çok şehirde elimizden geldiğince en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. İstanbul, Antalya ve Kocaeli bu şehirlerden bazıları. Mümkün oldukça şehir kapasitemizi arttırarak sizlere en kaliteli hizmeti sunma yolunda ilerlemekteyiz.

Size nasıl ulaşabiliriz?

Bizimle iletişime geçmek isteyen bir müşterinin yapması gerektiği şey web sitemizde bulunan iletişim numarasını kullanmaları. Bu şekilde bize ulaşarak ücretsiz bir şekilde bilgi alabilir, ardından teklifimizi öğrenebilir.

Bir Kapının Ömrü Ne Kadar?

Müşteriler, aldığı bir kapının yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasını ister. Ürettiğimiz kapılarda kaliteli malzemeler yer aldığı için bu kapıların yıllar geçse de dış etkenlerden kolay bir şekilde hasar alması mümkün olmuyor. Ayrıca kapıların çalışmasında da bir sıkıntı meydana gelmiyor.

Bir cevap yazın

Hemen Ara